ව්යවහාරික විද්යා (භෞතික විද්යා) — සබරගමුව විශ්වවිද්යාලය
දිස්ත්රික්කය අනුව අවම Z අගය කට් ඔෆ්, ඇතුළත් කිරීමේ වසර 2021/22 සිට 2025/26 දක්වා. මූලාශ්රය: නිල UGC කට් ඔෆ් ප්රකාශන (ugc.ac.lk). "—" යනු එම වසරේ එම දිස්ත්රික්කයෙන් සුදුසුකම්ලත් අය නොසිටි බවයි.
2025/26
1.1041–1.1459
දිස්ත්රික්කය අනුව වෙනස් වේ
අඩුම දිස්ත්රික්කය
1.1041
බදුල්ල
වැඩිම දිස්ත්රික්කය
1.1459
මොණරාගල
දිස්ත්රික්ක
13
වසර 5ක දත්ත
2025/26 දී සබරගමුව විශ්වවිද්යාලය හි ව්යවහාරික විද්යා (භෞතික විද්යා) සඳහා අවම Z අගය දිස්ත්රික්ක 13ක් අතර බදුල්ල හි 1.1041 සිට මොණරාගල හි 1.1459 දක්වා විය. 2024/25 හා සසඳන විට කට් ඔෆ් දිස්ත්රික්ක 10ක ඉහළ ගොස් 0ක පහළ ගියේය. ඇතුළත් කිරීමේ වසර 5ක් තුළ මධ්යස්ථ දිස්ත්රික් කට් ඔෆ් 0.8973 සිට 1.1109 දක්වා වෙනස් විය. 2025/26 දී දිස්ත්රික්ක 4කින් සුදුසුකම්ලත් ඇතුළත් වීමක් නොවීය.
| දිස්ත්රික්කය | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | පසුගිය වසරට සාපේක්ෂව |
|---|---|---|---|---|---|---|
| අම්පාර | — | 0.8755 | 1.0390 | — | 1.1060 | |
| අනුරාධපුර | 0.9984 | — | — | — | 1.1101 | |
| බදුල්ල | 0.9300 | 0.9178 | 0.9767 | 1.0426 | 1.1041 | ▲ 0.06 |
| කොළඹ | 0.9078 | 0.8672 | 0.9711 | 1.0350 | 1.1077 | ▲ 0.07 |
| ගාල්ල | 0.8877 | 0.8687 | 0.9708 | 1.0305 | 1.1151 | ▲ 0.08 |
| ගම්පහ | 0.8973 | 0.8722 | 0.9806 | 1.0350 | 1.1109 | ▲ 0.08 |
| හම්බන්තොට | 0.8902 | 0.8665 | 0.9716 | 1.0378 | 1.1044 | ▲ 0.07 |
| යාපනය | 0.9464 | 0.8810 | 1.0698 | 1.0328 | — | |
| කළුතර | 0.8880 | 0.8644 | 0.9735 | 1.0328 | 1.1208 | ▲ 0.09 |
| මහනුවර | 0.9221 | 0.8679 | 0.9743 | 1.0323 | — | |
| කෑගල්ල | 0.9068 | 0.8710 | 0.9903 | 1.0418 | 1.1116 | ▲ 0.07 |
| කුරුණෑගල | 0.8880 | 0.8686 | 0.9788 | 1.0352 | 1.1044 | ▲ 0.07 |
| මාතලේ | — | 0.8670 | — | — | — | |
| මාතර | 0.8877 | 0.8658 | 0.9810 | 1.0355 | 1.1158 | ▲ 0.08 |
| මොණරාගල | — | — | — | — | 1.1459 | |
| රත්නපුර | 0.8913 | 0.8644 | 0.9752 | 1.0404 | 1.1238 | ▲ 0.08 |
| ත්රිකුණාමලය | — | 0.8692 | — | — | — |
ඔබේ Z අගය ව්යවහාරික විද්යා (භෞතික විද්යා) වෙත ළඟා වේද?
ඔබේ ධාරාවේ සහ දිස්ත්රික්කයේ සෑම පාඨමාලාවක් සමඟම ඔබේ Z අගය බලන්න — නොමිලේ, ගිණුමක් නැත.
මගේ Z අගය බලන්නඅදාළ කට් ඔෆ් පිටු
කට් ඔෆ් අගයන් යනු පසුගිය වසරවල අයදුම්කරුවන් ඇතුළත් කරගත් අවම Z අගයන් වන අතර ඒවා විශ්වවිද්යාල ප්රතිපාදන කොමිෂන් සභාව විසින් ප්රකාශයට පත් කරයි. ඉල්ලුම හා ඇතුළත් කිරීම් අනුව ඒවා සෑම වසරකම වෙනස් වේ; මෙම පිටුවේ කිසිවක් අනාවැකියක් නොවේ.